Vire-uintien tulokset

17. marraskuuta, 2014

Tulokset, ikäsarjoittain (ei väliaikoja)

Kilpailu Vire-uinnit
Kilpailun paikkakunta Kaarina
Järjestäjä Uimaseura Kaarina
Allas 25m
Kilpailupäivämäärä 15 marraskuu 2014
Laji 1, Aloittelijat 25m VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Aapo Huhti 2003 Loimaan Uimaseura 17.10
2 Milla Lempiälä 2005 Loimaan Uimaseura 20.50
3 Jussi Saarni 2005 Uimaseura Kaarina 21.10
4 Nelli-Noora Pitkänen 2005 Loimaan Uimaseura 21.50
5 Iida Kallio 2004 Loimaan Uimaseura 21.60
6 Jessi Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura 22.40
7 Tiia-Sofia Taberman 2002 Loimaan Uimaseura 26.80
8 Kiana Miettinen 2006 Uimaseura Kaarina 28.90
9 Sara Sirviö 2006 Uimaseura Kaarina 29.70
10 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 30.10
11 Venla Holma 2008 Loimaan Uimaseura 30.40
12 Valtteri Ojala 2007 Uimaseura Kaarina 31.10
13 Leo Laine 2007 Uimaseura Kaarina 33.20
14 Onni Keith 2007 Uimaseura Kaarina 36.50
15 Alicia Granholm 2007 Uimaseura Kaarina 38.40
16 Ronja Huovala 2006 Uimaseura Kaarina 53.20
Laji 2, T9, T10 50m VU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Oona-Julianna Kurkela 2005 Uimaseura Kaarina 49.60
2 Moona Kaituri 2005 Uimaseura Kaarina 53.80
3 Janna Tepsa 2005 Uimaseura Kaarina 1:09.80
Laji 2, T9, T10 50m VU, Loppukilpailut 10 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Milla Järvenpää 2004 Uimaseura Kaarina 37.60
2 Sini Salmi 2004 Uimaseura Kaarina 40.50
3 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina 42.90
Laji 3, P9, P10 50m VU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Ossi Barck 2005 Uimaseura Kaarina 42.50
2 Patrik Reiman 2005 Uimaseura Kaarina 46.20
3 Oliver Kinnala 2005 Uimaseura Kaarina 1:05.50
Laji 3, P9, P10 50m VU, Loppukilpailut 10 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Jesper Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura 38.10
2 Miko Muuri 2004 Uimaseura Kaarina 39.50
3 Eerik Rantanen 2004 Uimaseura Kaarina 42.70
4 Jeremia Varonen 2004 Uimaseura Kaarina 45.70
5 Rasmus Rauhala 2004 Uimaseura Kaarina 55.00
Laji 4, T11, T13, N 100m VU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Matilda Saario 2003 Uimaseura Kaarina 1:15.10
2 Snezhana Ilcheva 2003 Someron Esa 1:21.20
3 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura 1:24.90
3 Aino Rantala 2004 Uimaseura Kaarina 1:24.90
5 Sonja Ylösmäki 2003 Loimaan Uimaseura 1:27.80
6 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina 1:29.50
7 Milja Kaituri 2003 Uimaseura Kaarina 1:34.10
8 Venla Salminen 2004 Uimaseura Kaarina 1:39.40
9 Linnea Lehto 2003 Uimaseura Kaarina 1:40.60
10 Aleksandra Hiekka 2004 Uimaseura Kaarina 1:52.80
Laji 4, T11, T13, N 100m VU, Loppukilpailut 12 – 13 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Venla Salminen 2002 Someron Esa 1:06.40
2 Sanni Ylösmäki 2002 Loimaan Uimaseura 1:14.90
3 Mette Hyvärinen 2002 Uimaseura Kaarina 1:18.30
4 Nea Suominen 2001 Uimaseura Kaarina 1:23.30
5 Aliisa Jalo 2002 Loimaan Uimaseura 1:25.60
6 Tuuli Koivunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:25.80
7 Aino Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:26.20
8 Martta Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:26.80
9 Saara Vähämiko 2002 Uimaseura Kaarina 1:41.50
Laji 4, T11, T13, N 100m VU, Loppukilpailut 14 – 99 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Elli Koivunen 2000 Uimaseura Kaarina 1:09.40
2 Julia Huhtala 1998 Uimaseura Kaarina 1:12.20
3 Sanni Salminen 1999 Uimaseura Kaarina 1:14.40
4 Leila Aromaa 1982 Loimaan Uimaseura 1:15.90
5 Suvi Saarni 1998 Uimaseura Kaarina 1:16.30
6 Eeva Tuohimaa 1998 Loimaan Uimaseura 1:17.70
7 Vilma Koskela 1999 Uimaseura Kaarina 1:19.40
8 Johanna Törmä 1997 Loimaan Uimaseura 1:30.50
Laji 5, P12, P14, M 100m VU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Santeri Kinnunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:21.90
2 Elmeri Eronen 2002 Uimaseura Kaarina 1:27.40
3 Osku Muuri 2002 Uimaseura Kaarina 1:28.60
4 Ilpo Pitkänen 2003 Loimaan Uimaseura 1:32.30
5 Patrik Martti 2003 Uimaseura Kaarina 1:33.00
Laji 5, P12, P14, M 100m VU, Loppukilpailut 13 – 14 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Eeli Kytölä 2000 Uimaseura Kaarina 1:12.50
2 Kalle Kinnala 2001 Uimaseura Kaarina 1:20.80
3 Mikael Jokinen 2001 Loimaan Uimaseura 1:23.10
Laji 5, P12, P14, M 100m VU, Loppukilpailut 15 – 99 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Henrik Hannula 1998 Uimaseura Kaarina 1:16.60
Laji 6, Aloittelijat 25m SU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Aapo Huhti 2003 Loimaan Uimaseura 22.50
2 Milla Lempiälä 2005 Loimaan Uimaseura 24.70
3 Jessi Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura 26.80
4 Tiia-Sofia Taberman 2002 Loimaan Uimaseura 27.60
5 Nelli-Noora Pitkänen 2005 Loimaan Uimaseura 27.90
6 Iida Kallio 2004 Loimaan Uimaseura 28.20
7 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 29.50
8 Moona Kaituri 2005 Uimaseura Kaarina 29.90
9 Sara Sirviö 2006 Uimaseura Kaarina 30.60
10 Janna Tepsa 2005 Uimaseura Kaarina 31.00
11 Alicia Granholm 2007 Uimaseura Kaarina 32.70
12 Venla Holma 2008 Loimaan Uimaseura 35.00
13 Onni Keith 2007 Uimaseura Kaarina 38.90
Laji 7, T9, T10 50m SU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Oona-Julianna Kurkela 2005 Uimaseura Kaarina 54.30
Laji 7, T9, T10 50m SU, Loppukilpailut 10 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Sini Salmi 2004 Uimaseura Kaarina 43.20
2 Milla Järvenpää 2004 Uimaseura Kaarina 45.90
3 Aino Rantala 2004 Uimaseura Kaarina 47.30
4 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina 51.50
Laji 8, P9, P10 50m SU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Ossi Barck 2005 Uimaseura Kaarina 50.40
2 Patrik Reiman 2005 Uimaseura Kaarina 57.50
Laji 8, P9, P10 50m SU, Loppukilpailut 10 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Jesper Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura 46.20
2 Eerik Rantanen 2004 Uimaseura Kaarina 51.50
3 Jeremia Varonen 2004 Uimaseura Kaarina 54.70
Laji 9, T11, T13, N 100m SU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Matilda Saario 2003 Uimaseura Kaarina 1:24.60
2 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina 1:31.80
3 Snezhana Ilcheva 2003 Someron Esa 1:32.80
4 Linnea Lehto 2003 Uimaseura Kaarina 1:50.90
Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji 9, T11, T13, N 100m SU, Loppukilpailut 12 – 13 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Mette Hyvärinen 2002 Uimaseura Kaarina 1:26.10
2 Sanni Ylösmäki 2002 Loimaan Uimaseura 1:31.40
3 Nea Suominen 2001 Uimaseura Kaarina 1:33.60
4 Aliisa Jalo 2002 Loimaan Uimaseura 1:35.40
5 Martta Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:37.40
6 Aino Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:43.20
Tuuli Koivunen 2002 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji 9, T11, T13, N 100m SU, Loppukilpailut 14 – 99 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Elli Koivunen 2000 Uimaseura Kaarina 1:18.70
2 Sanni Salminen 1999 Uimaseura Kaarina 1:21.00
3 Julia Huhtala 1998 Uimaseura Kaarina 1:24.50
4 Vilma Koskela 1999 Uimaseura Kaarina 1:26.90
5 Suvi Saarni 1998 Uimaseura Kaarina 1:29.10
6 Eeva Tuohimaa 1998 Loimaan Uimaseura 1:30.30
Laji 10, P12, P14, M 100m SU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Santeri Kinnunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:30.50
2 Elmeri Eronen 2002 Uimaseura Kaarina 1:44.70
Laji 10, P12, P14, M 100m SU, Loppukilpailut 13 – 14 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Kalle Kinnala 2001 Uimaseura Kaarina 1:26.30
Laji 11, T9, T10 50m RU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Oona-Julianna Kurkela 2005 Uimaseura Kaarina 1:03.80
Laji 11, T9, T10 50m RU, Loppukilpailut 10 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Aino Rantala 2004 Uimaseura Kaarina 51.60
2 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina 51.80
3 Milla Järvenpää 2004 Uimaseura Kaarina 52.70
4 Venla Salminen 2004 Uimaseura Kaarina 54.30
5 Sini Salmi 2004 Uimaseura Kaarina 59.40
6 Aleksandra Hiekka 2004 Uimaseura Kaarina 1:00.00
Laji 12, P9, P10 50m RU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Patrik Reiman 2005 Uimaseura Kaarina 1:00.80
2 Ossi Barck 2005 Uimaseura Kaarina 1:03.60
Laji 12, P9, P10 50m RU, Loppukilpailut 10 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Miko Muuri 2004 Uimaseura Kaarina 55.00
2 Jesper Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura 55.90
3 Eerik Rantanen 2004 Uimaseura Kaarina 1:04.30
Jeremia Varonen 2004 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, ”saksipotku”
Rasmus Rauhala 2004 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään
Laji 13, T11, T13, N 100m RU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Matilda Saario 2003 Uimaseura Kaarina 1:36.80
2 Snezhana Ilcheva 2003 Someron Esa 1:38.20
3 Sonja Ylösmäki 2003 Loimaan Uimaseura 1:44.40
4 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina 1:49.30
5 Milja Kaituri 2003 Uimaseura Kaarina 1:53.70
Laji 13, T11, T13, N 100m RU, Loppukilpailut 12 – 13 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Venla Salminen 2002 Someron Esa 1:26.60
2 Mette Hyvärinen 2002 Uimaseura Kaarina 1:32.80
3 Nea Suominen 2001 Uimaseura Kaarina 1:38.60
4 Sanni Ylösmäki 2002 Loimaan Uimaseura 1:40.60
5 Tuuli Koivunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:42.50
6 Martta Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:43.60
7 Aino Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:48.10
8 Saara Vähämiko 2002 Uimaseura Kaarina 1:55.90
Laji 13, T11, T13, N 100m RU, Loppukilpailut 14 – 99 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Julia Huhtala 1998 Uimaseura Kaarina 1:33.90
2 Elli Koivunen 2000 Uimaseura Kaarina 1:36.50
3 Sanni Salminen 1999 Uimaseura Kaarina 1:38.70
4 Suvi Saarni 1998 Uimaseura Kaarina 1:42.50
5 Eeva Tuohimaa 1998 Loimaan Uimaseura 1:42.70
6 Johanna Törmä 1997 Loimaan Uimaseura 1:50.60
Laji 14, P12, P14, M 100m RU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Santeri Kinnunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:42.60
2 Osku Muuri 2002 Uimaseura Kaarina 1:50.20
3 Ilpo Pitkänen 2003 Loimaan Uimaseura 2:12.00
Miska Heinonen 2002 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa
Laji 14, P12, P14, M 100m RU, Loppukilpailut 13 – 14 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Mikael Jokinen 2001 Loimaan Uimaseura 1:43.00
Eeli Kytölä 2000 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään
Laji 15, T10, T11, T13, N 100m SKU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Aino Rantala 2004 Uimaseura Kaarina 1:40.10
2 Milla Järvenpää 2004 Uimaseura Kaarina 1:40.50
3 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina 1:47.30
4 Sini Salmi 2004 Uimaseura Kaarina 1:47.60
5 Oona-Julianna Kurkela 2005 Uimaseura Kaarina 2:04.00
Laji 15, T10, T11, T13, N 100m SKU, Loppukilpailut 11 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Matilda Saario 2003 Uimaseura Kaarina 1:27.50
2 Snezhana Ilcheva 2003 Someron Esa 1:29.00
3 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina 1:38.70
4 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura 1:41.90
5 Sonja Ylösmäki 2003 Loimaan Uimaseura 1:47.30
Laji 15, T10, T11, T13, N 100m SKU, Loppukilpailut 12 – 13 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Venla Salminen 2002 Someron Esa 1:20.80
2 Mette Hyvärinen 2002 Uimaseura Kaarina 1:25.10
3 Sanni Ylösmäki 2002 Loimaan Uimaseura 1:27.00
4 Nea Suominen 2001 Uimaseura Kaarina 1:32.40
5 Tuuli Koivunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:34.10
6 Martta Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:35.90
7 Aino Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 1:41.10
Aliisa Jalo 2002 Loimaan Uimaseura DSQ
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU
Laji 15, T10, T11, T13, N 100m SKU, Loppukilpailut 14 – 99 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Elli Koivunen 2000 Uimaseura Kaarina 1:22.40
2 Julia Huhtala 1998 Uimaseura Kaarina 1:24.10
3 Sanni Salminen 1999 Uimaseura Kaarina 1:25.90
4 Leila Aromaa 1982 Loimaan Uimaseura 1:27.70
5 Suvi Saarni 1998 Uimaseura Kaarina 1:28.70
6 Eeva Tuohimaa 1998 Loimaan Uimaseura 1:30.40
7 Vilma Koskela 1999 Uimaseura Kaarina 1:34.30
8 Johanna Törmä 1997 Loimaan Uimaseura 1:46.10
Laji 16, P10, P12, P14, M 100m SKU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Miko Muuri 2004 Uimaseura Kaarina 1:47.30
2 Ossi Barck 2005 Uimaseura Kaarina 1:59.60
Laji 16, P10, P12, P14, M 100m SKU, Loppukilpailut 11 – 12 v
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Santeri Kinnunen 2002 Uimaseura Kaarina 1:32.60
2 Osku Muuri 2002 Uimaseura Kaarina 1:46.00
3 Ilpo Pitkänen 2003 Loimaan Uimaseura 1:53.80
3 Patrik Martti 2003 Uimaseura Kaarina 1:53.80
Laji 17, N 4X50m VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Lus Naiset 1 0 Loimaan Uimaseura 2:21.80
2 Uikaa Naiset 5 0 Uimaseura Kaarina 2:32.60
3 Uikaa Naiset 3 0 Uimaseura Kaarina 2:34.50
4 Uikaa Naiset 2 0 Uimaseura Kaarina 2:34.80
5 Uikaa Naiset 4 0 Uimaseura Kaarina 2:36.40
6 Uikaa Naiset 1 0 Uimaseura Kaarina 2:38.30
7 Lus Naiset 2 0 Loimaan Uimaseura 2:52.30
Laji 18, M 4X50m VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Lus Miehet 0 Loimaan Uimaseura 2:37.30
2 Uikaa Miehet 3 0 Uimaseura Kaarina 2:44.20
3 Uikaa Miehet 2 0 Uimaseura Kaarina 2:53.20
Uikaa Miehet 1 0 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 10.11 Vaihtorikko
Laji 19, Erityisuimarit 25m VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Aaron Hannula 2005 Uimaseura Kaarina 34.10
2 Veikka Puustinen 2000 Uimaseura Kaarina 1:27.10
Laji 20, Lisenssittömät 50m VU, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Seura Aika Tila











1 Andreas Hyvärinen 1997 Uimaseura Kaarina 39.10
2 Markus Mäkinen 2000 Uimaseura Kaarina 39.40
3 Nea Vuorela 2004 Uimaseura Kaarina 55.20
4 Lana Asplund 2007 Uimaseura Kaarina 1:17.00

Haluatko liittyä seuraan?

Seurassa on muutamia paikkoja nuorimpien kilpauintiryhmässä, joka aloitti syksyllä 2020. Seuraavat koeuinnit järjestetään Kaarinan uimahallilla 2011 syntyneille ja sitä nuoremmille talvella 2020-21.

 

Koeuintitilaisuus kestää 2 tuntia. Koeuinnissa kartoitetaan lapsesi uimataito, jotta voimme laittaa lapsesi hänen tasoonsa sopivalle kurssille.
2010-syntyneille ja sitä vanhemmille uimareille meillä ei ole tällä hetkellä sopivia ryhmiä.

Ilmoittautumiset ja lisätietokyselyt: kurssit@uikaa.fi

Facebookista

Yhteystiedot

Heli Rantanen
puheenjohtaja
puheenjohtaja@uikaa.fi

Minna Kunnas
valmennus
valmennustiimi@uikaa.fi